nedem-omgea3

Neden Omega 3 Kullanmalıyım?

NEDEN HERKESİN OMEGA-3 YAĞ ASİTLERİNE İHTİYACI VAR?

İnsan vücudunun yaklaşık 37 trilyon hücreden oluştuğunu ve her bir hücrenin vücudun fonksiyonlarını
yerine getirebilmesi için esansiyel yağ asitlerini içermesi gerektiğini biliyor muydunuz?

EPA ve DHA üzerinde yapılan 30.000'den fazla çalışma, hücre zarının önemli bileşenleri olarak bu yağ
asitlerinin vücutta önemli roller oynadıklarını göstermektedir. Bununla birlikte, insan vücudu bu
önemli omega-3 yağ asitlerini üretemez. Bu yüzden optimum hücre sağlığı ve işleyişi için ihtiyacımız
olan EPA ve DHA'yı soğuk su balığı ve keten tohumu gibi dış kaynaklardan almalıyız.

NE KADAR TÜKETİLMELİ?
Bu, omega-3 kullananların genellikle sorduğu ilk sorulardan biridir. Ancak EPA ve DHA dozu konusunda evrensel bir fikir birliği olmadığı için omega-3'ler için önerilen günlük bir miktar; C vitamini veya kalsiyum gibi besinlerde olduğu gibi kesin bir ibare mevcut değildir. Sağlık uzmanları tipik olarak bir insanın yaşına, sağlık durumuna, beslenme profiline göre günlük doz önerir. Ancak şu herkes için doğrudur ki; omega-3'ler hücresel sağlığın temelini oluşturur ve bu nedenle kullanımı ömür boyunca optimal sağlık için gereklidir.

ÜRETİM STANDARTLARI
Bugün piyasada bulunan konsantre balık yağlarının çoğu, kalite ve etkinlik yerine maliyet tasarrufu gözetilerek üretiliyor. Bu ürünler; üretim süreçleri kısa sürede tamamlandığı için düşük biyoyararlanımlı, insan diyetinde yaklaşık 30 yıllık geçmişi olan sentetik etil ester formunda Nordic Naturals'de tüm omega-3 balık yağı ürünlerimiz, balıkta doğal olarak bulunan ve vücudun en kolay tanıdıyıp absorbe ettiği form olan trigliserit formunda üretilir.

Trigliserid formda ki balık yağlarının eldesi daha fazla üretim aşaması ve daha uzun süre gerektirebilir ama bizim için başka bir yol yok! Patentli oksijensiz üretim sürecimiz; bağımsız kuruluşlar ve üniversitelerce yapılan testlerin sonuçları ile belgelenen, endüstri lideri saflık ve tazelik seviyeleri sunmamızı sağlar.

OMEGA-3’ÜN KAYNAĞI ÖNEMLİDİR
Omega-3 yağ asitleri iki ana kaynaktan elde edilir; soğuk deniz balıkları, algler gibi deniz kaynakları ve keten tohumu, yeşil sebzeler gibi bitki kaynakları. Bu iki kaynağın eşit derecede faydalı olduğu düşünülsede deniz kaynaklı omega-3 ler aslında çok daha etkilidir. Keten tohumu, vücut tarafından EPA ve DHA'ya dönüşerek kullanılabilen alfa-linolenik asit (ALA) içerir. Bununla birlikte, optimal yaşam tarzı ve sağlık koşullarında bile, ALA'nın % 5'i EPA'ya, % 0,5'i DHA'ya dönüşür. Vücudun EPA ve DHA'yı ALA'dan dönüştürme yeteneğinin sınırlı olması nedeniyle, omega-3'lerin doğrudan soğuk deniz balıklarından elde edilmesi önerilir.

DOĞRU HAM MADDE
Nordic Naturals, en iyi ham madde ile başlar. Kalite kontrolümüz okyanusta, balık türlerinin özenle seçilmesi ile başlar.Tüm omega-3 ürünlerimiz yalnızca üç çeşit vahşi balıktan üretilmektedir. Kullandığımız balıkların hiçbirinin soyu tehlike altında değil ve hepsi de dünyadaki en temiz sularda
tutuluyor. Ham maddelerimizi tedarik ederken önemli balıkçılık düzenlemeleri çerçevesinde kalıp doğanın dengesine saygı duyuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürün Listesi