Saflık & Emilim

Nordic Naturals ürünlerinin her bir serisi ağır metaller, diyoksinler ve PCB’ler dahil çeşitli çevresel toksinler için bağımsız kuruluşlarca test edilmektedir.

Ödül Kazanan Saflık

Nordic Naturals ürünlerinin her bir serisi ağır metaller, diyoksinler ve PCB’ler dahil çeşitli çevresel toksinler için bağımsız kuruluşlarca test edilmektedir.

Her bir ürün en katı uluslararası standartlarn üzerine çıktığı ve balıktan en az 750 kez daha saf olduğu garantilenmektedir.

Lütfen Dünya’da ki diğer balık yağları ile kıyaslayamanızı ve Nordic Naturals yağlarının aşağıdaki sonuçlarının diğerlerinden çok daha yukarıda olduğunu farkedetmenizi dileriz:

Standarlar tüketicileri korumak için konur.

Uluslararası Farmasötikal Standartları Aşmak

Nordic Naturals yağlarına, aşağıdaki kurumların uluslararası standartlarına titizlikle uymaktadır.

  • Norveç Tıbbi Standardı (NMS)
  • Avrupa Farmakope Standardı (EPS)
  • Sorumlu Beslenme Konseyi (CRN)
  • EPA&DHA Omega-3 Global Teşkilatı (GOED) Standardı

Bu standartlar kaliteyi garantilemekte ve peroksitler, ağır metaller, diyoksinler ve poliklorint bifenl maksimum paylaı belirleyerek tüketicileri korumaktadır.

Olağanüstü Tazelik Düzeyleri

Ürünün tazeliği, balık yağı kullanmakla ilgili en sık rastlanan itirazlar olan “balık kokusu, tadı ve ağızda kalan kötü lezzet” sorunlarını ortadan kaldırdı.

Ordic Naturals’ın patentli, oksijensiz üretim süreci sayesinde, uluslararası standartları da cevaplayan tazelik düzeyleri sunulmaktadır. Bu durum, çok sayıda tüketicinin Nordic Naturals markasını kullanırken neden olağanüstü sonuçlar rapor ettiğini açıklayabilmektedir.
Ağır Metal Test Sonuçları

Nordic Naturals yağları, Norveç Tıbbi Standardı veAvrupa Farmakope Standart limitlerinin 10 kat altındaki, 10ppb’de teste tabi tutulduğunda, tespit edilebilir “hiçbir kurşun veya civa içeriği”  göstermemektedir.

(Peroksit: Norveç Tıbbi Standart (NMS) Limiti:10,0 mEq/kg Avrupa Farmakope (EPS) Limiti: 10,0 mEq/kg)

 

Diyoksin Test Sonuçları

Nordic Naturals yağları, 0,5 ppt’de test edilmiş, ancak herhangi bir diyoksin içeriği göstermemiştir. Diyoksin için, Norveç Tıbbi Standardı ve Avrupa Farmakope Standardı limitleri 2 ppt’dir. Yapılan analiz Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından belirlenen toksisite eş değerlik testini temel alır.

PBC Test Sonuçları

Nordic Naturals yağları, 0,5 ppt’de test edilmiş, ancak herhangi bir PCB içeriği göstermemiştir. PCB’ler için, Norveç Tıbbi Standardı ve Avrupa Farmakope Standardı limitleri 3 ppt’dir. Yapılan analiz Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından belirlenen toksisite eş değerlik testini temel alır.

( Norveç Tıbbi Standart (NMS) Limiti:100 ppb Avrupa Farmakope (EPS) Limiti: 100 ppb * NN Test Limiti: 10 ppb )

Emilim: Etil Ester’den Ziyade Trigliserid!

Balık yağının sağlıkla ilgili birçok yararı, onlarca yıldır Omega-3’lerin doğal trigliserid formunu temel alan tüm bilimsel çalışmalar tarafından ortaya çıkarılmıştır. Ancak piyasadaki en konsantre balık yağları etil ester biçiminde olanlardır. “Doğaya yeni” olan bu yağ, yediklerimize 1982 yılından bu yana katılmakta olmasına karşın “yeterli oranda emilmediği de” görülmüştür. Ayrıca “doğal trigliserid” biçimi gibi sağlık avantajları da sunamamaktadır.

Bu bilgiler ışığında, Nordic Naturals ürünlerinin “tamamı doğal trigliserid” formunda üretilmektedir.

Ürün Listesi