Altın Standart

Balık gıda zincirinin altındadır, doğal olarak maksimum saflıktadır ve yüksek düzeyde Omega-3 yağları içerirler.Ayrıca balık yağı kombinasyonlarında organic akşam sefası ve hodan yağları kullanılır.

İstisnai Hammadde ve Altın Standart

Nordic Naturals mevcut olan en iyi hammaddeleri işler.

  • Kutup Morinosi (Skrei); Norveç sularından,
  • Peru Ançuezleri ve Pasifik Sardalyaları; Güney Pasifik Okyanusundan,
  • Kırmızı ve Pembe Somonlar; Alaska Knai Peninsula’dandır.

Balık gıda zincirinin altındadır, doğal olarak maksimum saflıktadır ve yüksek düzeyde Omega-3 yağları içerirler.Ayrıca balık yağı kombinasyonlarında organic akşam sefası ve hodan yağları kullanılır.

Kuruluşundan sonraki 10 yılda Nordic Naturals kullandığı “Arktik Morino Balığı Karaciğeri Yağını” altın standart  seviyesine ulaştırdı. Altın standart; kusursuzluğu hedefleyerek, ürünlerin 3 aşamalı “yüksek saflık ve tazelik” yeterliliklerini ölçüyor.

Altın Standarta Ulaştıran 3 Aşamalı Üretim Süreci

1-Aşama;

Nordic Naturals üretim süreci; küçük tekneler ve bağımsız balıkçılarla doğrudan ilişkiler kurma ile başlıyor.Uzun yıllardır balıkçılarla yürütülen bu işbirliği; sürdürülebilir kalite için en iyi hammaddenin, büyük troll avcısı gemilerden ziyade, küçük teknelerden edinilebildiğini göstermiş. Çünkü bağımsız balıkçılar denizde daha az vakit geçirdikleri için balıkları tazeliklerini koruyarak limana ulaştırırlar.

2-Aşama;

Nordic Naturals’in Arctic Norway limanının hemen yanında olan işleme tesisi sayesinde balıklar, yakalandıktan bir kaç saat sonrasında hemen işleme girebilmektedir.

3-Aşama;

İşleme sırasında yağı bozulmaktan koruyarak oksidasyonu azaltmak için işlme-şişeleme ve kapsülleme sırasında “güçlü bir nitrojen ortamı” yaratılır.İşleme sırasında ki bu hassasiyetler ile yakalama ve işleme arasındaki kısa zaman sayesinde balık yağı tazeliği maksimum oranda korunabilmektedir.

Avlanmadan, bitmiş ürüne kadar ki süreçte uygulanan 3 aşamalı Altın Standart sistemi sayesinde, Artrik Morino Balığı Karaciğeri Yağının, mümkün olan “en saf ve en taze düzeyde olması sağlanır.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sağlıklı bir gezegende, sağlıkla yaşayan insanlar için…

Nordic Naturals kurulduğu günden bu yana, okyanusların sağlığını da gözeten bir duyarlılık ile bilinçle hareket etmektedir. Avlanmayı her zaman verimli sulardan yapmak ve armakta olan balık türlerini kullanmak ana politikasıdır.Norveç balıkçılık yönetimi; 30 yıldır tüm Dünya’da “balıkçılık alanında sürdürülebilirlik” konusunda model oluşturmaktadır. Nordic Naturals’ın kullandığı balıkların % 100’ü, Norveç’te alınanlar da Güney Pasifik Okyanusundan edinilenler de bu sürdürülebilirlik modelinde toplanmaktadır.

Norveç balıkçılık sistemi; günümüzün en kapsamlı ve en bağlayıcı balıkçılık sistemidir.Balıkçılık uygulamaları, ekipmanlar ve yakalama işlemleri, dikkatle incelenmekte ve uygunsuz tüm durumlar yüksek para cezalarına çarptırılmaktadır.

Her bir balıkçı gemisinin kotaları, Norveç Okyanus Araştırma Enstitüsü’nün araştırmalarına bağlı olarak yılda 2 kez gözden geçirilmektedir.vAyrıca bağımsız bir uluslararası araştırma kuruluşu tarafından da sürekli gözlenmektedir. Nordic Naturals’in Norveç doğumlu kurucusu Joar Opheim, kaynak kullanımını ddenetlemek ve okyanustan hazır ürüne kadar balık yağının çevresel sorumluluğunu sürdürmek için Norveç’te ki üretim tesislerini düzenli olarak ziyaret etmektedir.

 

ÇOK PATENTLİLİK

Kimyasallar ile aşırı ısının kullanılmadığı çok patentli üretim süreci.

Nordic Naturals ürünlerinin işleme sürecinde, su ve kil filtrelerinden, enzimatik moleküler damıtmaya kadar tüm safhalarda herhanfi bir kimyasal ya da aşırı ısı kullanılmaz.Isının en düşük düzey olması sağlanarak, yağın doğal bileşiklerinin en üst seviyede tutulması hedeflenir.

Yüksek konsantre ürünlerin tamamında, trigliseridler oluşturmak için hiç bir kimyasal veya aşırı ısının yardımı olmadan, yanlızca doğal enzimler kullanılır.

Patentli enzimatik moleküler damıtma işlemi ile balık yağının yalnızca yararlı bileşenleri (Omega-3, 5, 6, 7, 9, 11) bırakılarak, çevresel toksinler ve satüre edilmiş yağlardan arındırılır.Ayrıca, emilimin sağlandığından ve sonuca ulaşıldığından emin olmak için tüm ürünler doğal trigliserid biçiminde üretilir.

 

GDO'SUZ ÜRETİM

Nordic Naturals; doğal ürünler sektörünün “sürdürülebilir ve etik uygulamalarında” her zaman öncülük etmektedir. Kuruluşundan bu yana sadece GDO’suz malzemeler kullanma sözünü titizlikle uygulamaktadır.

Üretim sürecinde kullanılan tüm malzemeler ve ortamlar, her aşamada “Eurofins Bilimsel Genescan” programı aracılığıyla GDO tarama testinden geçirilmektedir.

Eurofins; Dünya çapında GDO testlerini 20 yılı aşkın bir süredir yapmakta olan bir endüstri lideridir ve Avrupa standartlarına sıkı sıkıya riayet eder.

Ürün Listesi