Altın Standart

Balık gıda zincirinin altındadır, doğal olarak maksimum saflıktadır ve yüksek düzeyde Omega-3 yağları içerirler.Ayrıca balık yağı kombinasyonlarında organic akşam sefası ve hodan yağları kullanılır.

İstisnai Hammadde ve Altın Standart

Nordic Naturals mevcut olan en iyi hammaddeleri işler.

  • Kutup Morinosi (Skrei); Norveç sularından,
  • Peru Ançuezleri ve Pasifik Sardalyaları; Güney Pasifik Okyanusundan,
  • Kırmızı ve Pembe Somonlar; Alaska Knai Peninsula’dandır.

Balık gıda zincirinin altındadır, doğal olarak maksimum saflıktadır ve yüksek düzeyde Omega-3 yağları içerirler.Ayrıca balık yağı kombinasyonlarında organic akşam sefası ve hodan yağları kullanılır.

Kuruluşundan sonraki 10 yılda Nordic Naturals kullandığı “Arktik Morino Balığı Karaciğeri Yağını” altın standart  seviyesine ulaştırdı. Altın standart; kusursuzluğu hedefleyerek, ürünlerin 3 aşamalı “yüksek saflık ve tazelik” yeterliliklerini ölçüyor.

Altın Standarta Ulaştıran 3 Aşamalı Üretim Süreci

1-Aşama;

Nordic Naturals üretim süreci; küçük tekneler ve bağımsız balıkçılarla doğrudan ilişkiler kurma ile başlıyor.Uzun yıllardır balıkçılarla yürütülen bu işbirliği; sürdürülebilir kalite için en iyi hammaddenin, büyük troll avcısı gemilerden ziyade, küçük teknelerden edinilebildiğini göstermiş. Çünkü bağımsız balıkçılar denizde daha az vakit geçirdikleri için balıkları tazeliklerini koruyarak limana ulaştırırlar.

2-Aşama;

Nordic Naturals’in Arctic Norway limanının hemen yanında olan işleme tesisi sayesinde balıklar, yakalandıktan bir kaç saat sonrasında hemen işleme girebilmektedir.

3-Aşama;

İşleme sırasında yağı bozulmaktan koruyarak oksidasyonu azaltmak için işlme-şişeleme ve kapsülleme sırasında “güçlü bir nitrojen ortamı” yaratılır.İşleme sırasında ki bu hassasiyetler ile yakalama ve işleme arasındaki kısa zaman sayesinde balık yağı tazeliği maksimum oranda korunabilmektedir.

Avlanmadan, bitmiş ürüne kadar ki süreçte uygulanan 3 aşamalı Altın Standart sistemi sayesinde, Artrik Morino Balığı Karaciğeri Yağının, mümkün olan “en saf ve en taze düzeyde olması sağlanır.

Ürün Listesi