Altın Standart

Mükemmel ürünler elde etmek için işe en taze ve saf hammaddelerle başlıyoruz

Nordic Naturals mevcut en iyi hammaddeleri işler. Balık ; besin zincirinin altlarındadır, doğal olarak maksimum saflıktadır. Nordic Naturals olarak balık yağımızın en yüksek saflık ve tazelik standartlarını geçmesini sağlayan üç aşamalı “Altın Standart”ımızı kusursuz hale getirdik.

Öncelikle açık denizde uzun süre vakit geçiren büyük trol avcısı gemilerinden çok , daha küçük teknelerle ve bağımsız balıkçılarla beraber çalışıyoruz. En taze ve sürdürülebilir hammadde kalitesini sağlayabilmek için uzun yıllar boyu bu balıkçılarla doğrudan ilişkiler kurduk.

İkinci olarak, işleme tesisimiz Arctic Norway limanının hemen yanında yer almaktadır. Bu da; Arktik morino karaciğerinin yakalandıktan hemen kısa süre sonrasında işlemden geçmesini sağlar.

Son olarak, yağı oksijene maruz bırakmadan, bozunma ve oksidasyonu minimize etmek için işleme, şişeleme ve kapsülleme sırasında sıkı bir nitrojen ortamı kullanırız. Bu işleme yönteminin yanısıra ilk aşamadan başlayarak her aşamada balık yağımızın tazeliğini daha fazla artırıyoruz.

 

PATENTLİ ÜRETİM SÜRECİ

Kimyasallar veya yüksek ısı kullanmıyoruz

Nordic Naturals’ın çok patentli üretim süreçleri, yenilikçi teknolojilerle biraraya geldiğinde olağanüstü tazeliğe ve saflık düzeylerine sahip balık yağımız ortaya çıkar. Balık yağlarımız üretilirken; su ve kil filtrelerinden enzimatik moleküler damıtma işlemlerine kadar birçok aşamadan geçer.

Yüksek konsantrasyona sahip ürünlerimizin tamamında trigliserid oranını yüksek tutmak için kimyasal veya yüksek ısı kullanmadan yalnızca doğal enzimler kullanarak üretim yapıyoruz. Ürünlerimizin tümü yüksek emilim sağlamak için trigliserid formunda üretilmektedir.

Ürün Listesi