SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sağlıklı bir gezegende, sağlıkla yaşayan insanlar için…

Nordic Naturals kurulduğu günden bu yana, okyanusların sağlığını da gözeten bir duyarlılık ile bilinçle hareket etmektedir. Avlanmayı her zaman verimli sulardan yapmak ve armakta olan balık türlerini kullanmak ana politikasıdır.Norveç balıkçılık yönetimi; 30 yıldır tüm Dünya’da “balıkçılık alanında sürdürülebilirlik” konusunda model oluşturmaktadır. Nordic Naturals’ın kullandığı balıkların % 100’ü, Norveç’te alınanlar da Güney Pasifik Okyanusundan edinilenler de bu sürdürülebilirlik modelinde toplanmaktadır.

Norveç balıkçılık sistemi; günümüzün en kapsamlı ve en bağlayıcı balıkçılık sistemidir.Balıkçılık uygulamaları, ekipmanlar ve yakalama işlemleri, dikkatle incelenmekte ve uygunsuz tüm durumlar yüksek para cezalarına çarptırılmaktadır.

Her bir balıkçı gemisinin kotaları, Norveç Okyanus Araştırma Enstitüsü’nün araştırmalarına bağlı olarak yılda 2 kez gözden geçirilmektedir.vAyrıca bağımsız bir uluslararası araştırma kuruluşu tarafından da sürekli gözlenmektedir. Nordic Naturals’in Norveç doğumlu kurucusu Joar Opheim, kaynak kullanımını ddenetlemek ve okyanustan hazır ürüne kadar balık yağının çevresel sorumluluğunu sürdürmek için Norveç’te ki üretim tesislerini düzenli olarak ziyaret etmektedir.

Ürün Listesi